Finanse Inwestowanie

Czego nie powinien robić mądry inwestor?

Inwestowanie zawsze łączy się z ryzykiem, ale nie należy kusić losu i narażać się na jeszcze większe straty. W tym celu wielu inwestorów unika pochopnego działania i inwestowania tak, jak wszyscy inni. Niestety wielu niedoświadczonych młodych ludzi decyduje się na nieprzemyślane ruchy, przez co są w stanie stracić całe swoje pieniądze. Inwestowanie bez wiedzy i robienia tego tylko po to, żeby w końcu ulokować gdzieś kapitał, nie ma sensu.

Traktuje inwestowanie jak hazard


Inwestowanie dla wielu ludzi po czasie staje się substytutem hazardu. Szczególnie na giełdzie kryptowalut albo papierów wartościowych bardzo dobrze widać taką tendencję. Dla tych inwestorów lokowanie część kapitału jest zupełnie losowe, jak stawianie na swoje ulubione liczby w ruletce. Takie podejście nie jest przemyślane i zwiększa ryzyko straty. Są inwestorzy, którzy się z tym liczą i nie mają z tym problemu, ale znajdzie się wielu takich, którzy chcą zarobić na podobnych hazardowych ruchach. Jeśli chcesz zacząć zarabiać na swoich inwestycjach, traktuj je jak realną możliwość zarobku, a nie szansę 50 na 50.

Czeka na idealny moment


W inwestowaniu nie ma czegoś takiego, jak idealny moment. To trochę jak szansa na zmianę w życiu na lepsze. Im dłużej czekasz, aż do Ciebie przyjdzie, tym dalej ona od Ciebie jest. Jeśli nie dajesz nic od siebie, nie zgłębia rynku, nie interesujesz się tendencjami, jakie na nim występują, okazja nigdy nie pojawi się przed Tobą znikąd. Rynek jest dynamiczny i nawet jeśli kiedyś pojawi się doskonały moment na inwestowanie, to szansa na to, że go przegapisz, jest znacznie większa, niż to, że na niej skorzystasz. Zamiast tego strategicznie buduj wiedzę i inwestuj tam, gdzie ciągnie Cię intuicja. Czekanie zabija twoje zyski.

Inwestuje w to, w co wszyscy


Powielanie ruchów największych inwestorów może nie być głupie na początku, ale nie przełoży się na znaczne zyski. Im więcej osób interesuje się daną akcją, tym większa jest jej cena, ale działa to tak tylko na idealnym rynku. Bardzo często powielanie inwestycji największych graczy, będzie Cię kosztowało znacznie więcej, niż mogą przynieść zyski. Jeśli nie jesteś uważnym inwestorem, możesz nie zauważyć, że samodzielnie napędzasz zyski osób, które starasz się naśladować. Zamiast tego ucz się samodzielnie i tylko obserwuj swoją konkurencję. Bierz od niej wiedzę, ale jednocześnie nie sugeruj się tym, w jaki sposób postępują.

Similar Posts