Finanse

Jaki jest sekret bogactwa?

Pytanie to nurtuje miliony ludzi. Dlaczego nie ja? Jak to się dzieje, że niektórzy posiadają fortuny i pławią się w bogactwie, kiedy inni pracując ciężko borykają się z problemami finansowymi. Sekretem bogactwa nie jest ani jeszcze cięższa praca ani studiowanie tomów książek od ekonomii. Pieniądze przynosi umiejętne gospodarowanie tymi które posiadamy.

Oszczędzanie a bogactwo

Żebyśmy mogli je jednak mieć najpierw musimy nauczyć się  oszczędzać. Bez tej umiejętności nic się w naszym życiu nie zmieni.  Mottem wielu ludzi biznesu jest to oby zarobione pieniądze wypłacać najpierw sobie. Nie płacić za zbędne dobra czy zobowiązania ale 10 procent tego co zarobimy powinno być naszą wypłatą. Postępując tak każdego miesiąca i pozwalając by zaoszczędzone pieniądze pracowały na siebie dość szybko zauważymy jak powiększa się wartość naszego konta. Badania prowadzone na grupach ludzi odkładających 10 procent swoich dochodów wykazują, że nie zmienia to drastycznie ich sytuacji finansowej.

Nie mając tej kwoty do wydania doskonale sobie radzą.
Kolejna kwestia to zaprzęgniecie pieniędzy do pracy. Leżąc na koncie niewiele dadzą nam pożytku. Warto jest je zainwestować w to, na czym się faktycznie znamy. Jeżeli rynki finansowe nie są naszą najmocniejszą stroną to warto wybrać kilka spółek zwanych arystokratami dywidendowymi i nabywać ich akcje. Reinwestowanie akcji co jakiś czas w połączeniu z naszymi comiesięcznymi wpłatami pomogą nam oderwać się od przeciętności. Nie będziemy zaliczać się już do ciężko pracujących ludzi bez pieniędzy. Będziemy mogli cieszyć się pracą i pieniędzmi, których wciąż będzie nam przybywać.

Chociaż brzmi to trochę bajkowo to jednak ma solidne podstawy do funkcjonowania. W ten sposób fortun dorobili się najbogatsi ludzie na świecie. Nie przypadkowe jest zatem powiedzenie, że oszczędnością i pracą ludzie się bogacą. Kiedy dołożymy do tego regularność i konsekwencję to przepis na sukces mamy gotowy.

Źródło: https://www.bogacze.pl/

Similar Posts