Inwestowanie

Czym są piramidy finansowe?

Piramidy finansowe to model biznesowe znany od lat. Mimo że na każdym kroku przestrzega się przed inwestowaniem, bardzo wielu ludzi ostatecznie decyduje się na włożenie w nie swojego kapitału. Model jest bardzo kuszący, obiecuję duże zyski, przeważnie niewielkich nakładach finansowych. Ostatecznie jednak bogacą się tylko ci, którzy są na górze, a ci na dole powoli zaczynają tracić.

Obietnica szybkiego i łatwego zarobku


Piramidy finansowe zawsze kuszą obietnicą szybkiego zarobku. Wpłacasz określoną kwotę, a już za jakiś czas możesz cieszyć się ogromnym zyskiem. Często pojawia się jednak haczyk, swój zysk możesz wypłacić dopiero w momencie, w którym zaprosisz do programu określoną ilość osób. Dla kogoś niezaznajomionego z tematem może to wyglądać na zwykły system polecenia, twoje pieniądze w jakiś sposób na siebie zarabiają, ale twórca chcę mieć pewność, że jesteś w stanie w pełni zaangażować się w prowadzone przez niego projekt. W rzeczywistości jednak pieniądze, które dostajesz, pochodzą z portfela innych osób.

Im więcej osób zaprosisz, tym więcej zarobisz


System piramid finansowych jest bardzo prosty, do momentu aż nie zaprosisz nikogo do programu, jesteś na dole i nie możesz wypłacić swoich środków. Jeśli uda Ci się wciągnąć do niego trzech, pięciu albo dziesięciu znajomych, możesz wypłacić określone z góry zyski. Pieniądze, które Ci się należą, nie pochodzą jednak z odsetek z inwestycji, są to środki, które wpłaciły osoby, które zaprosiłeś do programu. Oznacza to, że nowi gracze spłacają te osoby, które weszły w projekt przed nimi. Piramida finansowa realnie na siebie nie zarabia, to po prostu wyciąganie pieniędzy od osób, które nie są świadome czekającego na nie zagrożenia.

Ci na górze się bogacą, a ci na dole tracą


Piramida finansowa ma zapewnić zyski osobom, które są na jej szczycie, między innymi twórcy całego projektu. Poniżej są przeważnie najlepiej sprzedający daną ofertę naganiacze, czyli osoby, które promują na wszelkie możliwe sposoby daną piramidę finansową, zachwalający, to jak wiele można na niej zarobić. Dzisiaj większość ludzi jest zgodna, piramida finansowa to oszustwo, ale nie przeszkadza to nowym graczom w inwestowanie w nie. Możliwość szybkiego zarobku na zapraszaniu do niej nowych osób jest niesamowicie kusząca i przyciąga szczególnie młodych ludzi, którzy nie są świadomi konsekwencji prawnych takich działań.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Czym są piramidy finansowe?
  1. Absolutnie oszukańczy model biznesowy. Należy się strzec jak ognia przed piramidami finansowymi, ponieważ wysoce prawdopodobne jest, że stracicie wszystkie pieniądze.

Comments are closed.